Bizimle iletişime geçin

YAŞAM

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden skandal hareket! Oyuncuların anlaşmalarını feshetti…

31 Mart seçimleri sonucu Antalya Büyükşehir Belediye başkanlığı CHP’ye geçti. Belediyenin ilk icraatı şehir tiyatrolarında yer alan oyuncu ve genel yayın yönetmeni olan oyuncu Mehmet Özgür’ü işten çıkarmak oldu. Geçtiğimiz yıllarda asılsız iddialar ortaya atan Belediye yönetim;i sanatı ve siyaseti karıştırarak oyuncuların sergileyecekleri oyunları listeden kaldırdı. Bunun üzerine birçok ünlü isimden tepki geldi.

CHP yönetimine geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi, yapılan Altın Portakal Film Festivali’nde bir skandala imza atmıştı. Halen festival konuşuluyorken Belediye yeni bir skandal daha imza attı. Bünyesinde olan şehir tiyatrolarındaki 48 oyuncu artı genel yayın yönetmenliği yapan Mehmet Özgür’ü işten çıkardı.

mehmet özgür

Belediye’nin ilk icraatleri arasında yer alan bu olay ünlüler camiasında büyük yankı uyandırdı. Sabah gazetesi köşe yazarı Tuba Kalçık yönetmen Engin Alkan’la bu konu üzerinden telefonla görüştü.

engin alkan

Kalçık o görüşmeyi köşesine taşıdı. Köşe yazarına konuşan Alkan, “Bu kadar başarılı ve sistemi oturmuş bir tiyatroya neden müdahale edilir anlamak mümkün değil gerçekten. Antalya Şehir Tiyatrosu’na çok büyük katkıları olan ve çok da başarılı olan Mehmet Özgür’ü adeta bahane üreterek görevden aldılar. Sanat yönetmenliği yapması için beş yıllık bir tiyatro deneyimi olması gerekiyormuş diye bir gerekçe ürettiler. Mehmet Özgür beş yıldan daha fazla bir süre tiyatroda görev yaptı” şeklinde bu olaya herkesin tepki göstermesi gerektiğini vurguladı.

vuslat dizi oyuncuları

Bunun yanı sıra Mehmet Özgür’le aynı dizide yer alan oyuncular Kadir Doğulu, Ümit Kantarcılar ve Devrim Özkan gibi isimler de sosyal medya hesaplarında bu duruma tepki gösteren paylaşımlarda bulundu. 

–>

Bu haber Yasemin.com internet sitesinden, Family-Style.net editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi [email protected] adresimize gönderebilirsiniz.

Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Olanlar