Bizimle iletişime geçin

YAŞAM

Acun Ilıcalı Fox TV’ye telif davası açmıştı! Ilıcalı: Fox TV bize para teklif etti…

Bir yıl önce Acun Ilıcalı, Fox ekranlarında yayınlanan ve sunuculuğunu Zuhal Topal’ın yaptığı programın kendisine ait olduğunu, fikrinin çalındığını söyleyerek savcılığa şikayet etti. Bunun üzerine mahkeme bilirkişinin raporunu istedi. Bu konuyla ilgili Acun Ilıcalı ilk kez konuştu.

Yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı Fox Tv‘ye açtığı davayla ilgili ilk kez konuştu. Fox TV’nin kendi fikrini çalıp program olarak ekrana sunması üzerine savcılığa başvuran Ilıcalı davayı kazandı. Ilıcalı’nın şikayeti üzerine bilirkişi raporu istendi. Bilirkişi raporunda “‘Yemekteyiz‘ ile ‘Sofrada’ biçim ve içerik, mekan seçimi, kamera kullanımı, dışses katkısı gibi teknik özellikler bakımından aynı” ifadelerine yer verdi.

acun ılıcalı

“FOX TV PARA TEKLİF ETTİ!”

Konuyla ilgili ünlü yapımcı ise “Belge, Fox TV’nin formatımızı çaldığını ispatladı. Yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım. Fox TV avukatları, avukatım Hakan Öncel’le üç kez görüştü. En son görüşmede avukatıma para teklif ettiler, kabul etmedik. Benim için fikir hırsızlığının normal hırsızlıktan hiç farkı yok. Hatta malımı çal, fikrimi çalma. Biz yüzbinlerce dolar ödeyerek programın formatını ITV’den aldık. Dünya kadar para ödedik taklidinin yapılmaması için. Fakat Fox TV bizim programın aynısını yayınlıyor. Bununla ilgili yetkililerle de görüştüm, uyardım onları. Bilirkişi raporu da aynen bunları söylüyor. Yemekteyiz’in sunucusu yarışmacıları barıştırıcı bir etmen olarak görev alıyor. ‘Sofrada’nın sunucusu Zuhal Topal, kadın kadına sohbetler yapıyor. Sunucuların karakteristik farklılıkları sonucu değiştirmiyor” şeklinde konuştu.

zuhal topal

BİR YIL ÖNCE NELER OLDU!

Fox Tv’de yayınlanan ve sunucusunun Zuhal Topal olduğu programın telif haklarının kendisinde olduğunu söyleyen yapımcı Acun Ilıcalı sosyal medya üzerinden dün ateş püskürdü. TV8’de yayınlanan Yemekteyiz’in aynısını yapmalarından dolayı format sahibi şirketin dava açmaya hazırlandığını işte bu sözlerle açıkladı: 

“Üzülerek söylemek isterim ki, Fox TV’de yayınlanan Zuhal Topal’la Sofrada, Yemekteyiz’in açıkça taklididir. Dünyanın en büyük format şirketlerinden ITV de ülkemizde yaşanan bu olaya anlam veremeyerek, bu emek ve fikir hırsızlığına dava açmaya hazırlanıyor..

Fox Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner’in bu yanlışlığa acil son vermesini bekliyoruz. Formatçıların emeğinin karşılığını ödeyen yapımcı ve kanalları da bu haksızlığa karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

–>

Bu haber Yasemin.com internet sitesinden, Family-Style.net editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi [email protected] adresimize gönderebilirsiniz.

Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Olanlar